watch
Home Aktualnosci kategoria Ogłoszenia 03-01-2016

II Niedziela po Narodzeniu Pańskim
/03.01.2015 r./

  1. We środę wypada Uroczystość Objawienia Pańskiego –  Trzech Króli. W ten dzień  drzwi naszych domów znaczymy literami imion Trzech Króli : Kacpra, Melchiora i Baltazara, którzy oddali pokłon Chrystusowi w Betlejem. Msze Św. będą według porządku niedzielnego o godz. 7.00;  9.00;  10.30, 12.00 i 18.00.
  2. W przyszłą niedzielę Święto Chrztu Pańskiego. Zakończenie okresu Bożego Narodzenia. Obowiązkiem duchowym każdego chrześcijanina jest przyjęcie w  tym okresie komunii świętej, stąd jeżeli ktoś jeszcze nie miał tej możliwości to prosimy o pojednanie się z Bogiem.
  3. W ciągu ponad 14 lat istnienia naszej parafii powstały budynki kościoła, plebanii i domu parafialnego z przedszkolem oraz został zagospodarowany teren z częścią ogrodzenia. Dla nas wszystkich był to duży wysiłek duchowy, finansowy i organizacyjny a także piękny wyraz wiary i miłości do Boga. Wszystkim zaangażowanym w ten trud składam wyrazy szacunku, wdzięczności i życzenia Bożego Błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej. Obecnie mamy oczekiwania, aby podjąć dalsze prace nad wyposażeniem i upiększeniem wnętrza naszej świątyni. W czerwcu 2015 roku spłaciliśmy ostatnie zobowiązania finansowe za te 14 lat prac budowlanych i od tamtej chwili mogliśmy znowu spokojnie poświęcić się dalszej trosce o nasz kościół. Kiedy  ponad cztery lata temu zaczynaliśmy budować dom parafialny z przedszkolem były jeszcze ostatnie płatności za kościół. Stąd parafia nie dysponowała wówczas żadnym zapasem funduszy, a jednak dziś mamy już to za sobą, przedszkole cieszy się dobrą opinią i widzimy jak jest bardzo potrzebne. / Być może, aby realizować dzieła potrzebne są nie tylko pieniądze, ale i fantazja, tzn. Boża fantazja /. Koszt budowy domu parafialnego z przedszkolem wyniósł ok.   1 mln. zł i w ¾  został pokryty z dochodów parafialnych a w ¼  ze źródeł poza parafialnych. Dlatego i w tym względzie wspierającym nas składam serdeczne Bóg zapłać.
  4. W tym roku planujemy w ramach głównych inwestycji wykonać oświetlenie kościoła. Są przygotowywane projekty światła ukrytego przy pomocy reflektorów oświetlających najważniejszą architekturę wnętrza. Umiejscowienie reflektorów nastąpi najprawdopodobniej na styku ścian i sufitu, stąd muszą to być bardzo dobre źródła światła, których wykonanie ani zakup nie jest możliwy w Mławie. Tym bardziej, że projekty te połączone są z pracami nad dalszym wystrojem wnętrza łącznie z czterema dużymi oknami. Dlatego będą wymagały czasu i większych nakładów finansowych.  Wykonaliśmy już część kolejnych prac nad nagłośnieniem i ufam, że pod koniec stycznia nastąpi ostateczne ustawienie całego systemu głośników. Wiosną dokończymy elewację plebanii. Na te dzieła przeznaczymy ofiary składane podczas wizyty duszpasterskiej – kolędy. Dziękuje za dotychczasowe zaufanie, jak również owocne i udane 14 lat współpracy.


PLAN   WIZYTY   DUSZPASTERSKIEJ
2015/2016


04 stycznia – poniedziałek od godz. 15.00

ul. Sucharskiego, Gen. Maczka – pocz. od Sucharskiego 1, 1 ksiądz

ul. Fedorczyka – pocz. od nr 3, 1 ksiądz

ul. Dobra – pocz. od nr 1, 1 ksiądz

 

04 stycznia – wtorek od godz. 15.00

ul. Bagińskiego,  ul. Słoneczna –  1 ksiądz

ul Karcza, ul. Paderewskiego – 1 ksiądz

ul. Dudzińskiego pocz. od Wójtostwa – 1 ksiądz


07 stycznia – czwartek od godz. 15.00

ul. Wójtostwo blok nr 115 – jeden ksiądz od nr 1

ul. Armii Krajowej i Kubusia Puchatka – pocz. jeden ksiądz od nr 1, drugi ks. od nr 37

 

08 stycznia – piątek od godz. 15.00

ul. Torfa – Załęskiego i Nowoleśna / bez bloków/  –  dwóch księży, jeden od

strony ul. Wójtostwo, drugi od ul. Olsztyńskiej

ul. Korczaka – 1 ksiądz od nr 1

 

09 stycznia – sobota od godz. 9.00

ul. Powstańców Wlkp., Narodowych Sił Zbrojnych, o. Honoriusza Kowalczyka,           kard. Stefana Wyszyńskiego   –   pocz. jeden ksiądz od  Powstańców Wlkp. nr 2,

drugi od Kard. Stefana Wyszyńskiego

 

11 stycznia – poniedziałek od godz. 15.00

ul. Torfa-Załęskiego blok nr 10A  – 1 ksiądz

ul. Torfa-Załęskiego blok nr 2A – 1 ksiądz

ul. Torfa-Załęskiego blok nr 2B  – 1 ksiądz


 


Witamy!

Witamy na stronie Parafii Świętej Rodziny w Mławie
Oto aktualny rozkład nabożeństw:

Msze niedzielne:
700; 900, 1030; 1200; 1800
1500 - pierwsza niedziela miesiąca dla przedszkola

Msze w dni powszednie:
700; 1800

Pierwsze piątki miesiąca:
spowiedź od godz. 1600

Kancelaria czynna:
wtorek,czwartek od 1600-1700
sobota od 900 - 1030

Odwiedziny na stronie:

Dzisiaj38
Tydzień179
Miesiąc916
Wszystkie85092

VCNT - Visitorcounter

Użytkownicy

Naszą witrynę przegląda teraz 38 gości