Ogłoszenia parafialne 08.04.2018

II  Niedziela Wielkanocna – Miłosierdzia Bożego
/08.04.2018 r./

  1. Dziś Kościół obchodzi Święto Miłosierdzia Bożego. Do kalendarza liturgicznego zostało wprowadzone w dniu kanonizacji św. siostry Faustyny w roku 2000. Osoby które tego dnia przyjmą komunię św. mogą otrzymać łaskę zupełnego odpuszczenia win i kar. Prosimy o ile są możliwości o odmówienie w rodzinach Koronki do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 lub wieczorem.
  2. W poniedziałek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W tym dniu Kościół katolicki obchodzi Dzień Świętości Życia. Przypada on, co roku w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Obchodom w całej Polsce towarzyszyć będzie duchowa adopcja i modlitwa w intencji nienarodzonych. W naszej parafii tego dnia na Mszach Świętych o godz. 7.00 i 18.000 będzie można składać deklaracje modlitewne w intencji duchowej adopcji dzieci poczętych. W zakrystii można zgłosić się po deklaracje.
  3. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 12.00 spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I komunii św. z klas III wraz z rodzicami, a za dwa tygodnie dla dzieci z klas IV z rodzicami.
  4. Ruch Rodzin Nazaretańskich organizuje rekolekcje połączone z wypoczynkiem dla dorosłych, młodzieży i dzieci w Tatrach / Bańska Wyżna k. Zakopanego / w dniach od 30 czerwca do 8 lipca. Koszt ok. 550 zł. . Bliższe informacje można uzyskać w zakrystii lub kancelarii.
  5. Od najbliższej środy zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu w ramach środowych adoracji w godzinach od 7.30 do 18.00.