Ogłoszenia parafialne 11-02-2018

VI Niedziela Zwykła
/11.02.2018 r./

  1. Dziś po Mszy Świętej o godz. 12.00 spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I komunii św. z klas III wraz z rodzicami a za tydzień spotkanie dla rodziców dzieci z klas IV przygotowujących się do Odnowienia Chrztu Świętego.
  2. Od jutra codzienne wystawienie Najświętszego Sakramentu będzie zaczynać się od godz. 17.20.
  3. W minionym tygodniu zakończyliśmy nasze wspólne spotkania modlitewne w domach – kolędę. Tak, jak w poprzednich latach serdecznie dziękujemy za wartościowe spotkania i wspólne modlitwy w czasie kolędy, za cenne rozmowy dotykające naszej wiary, świadectwa więzi z kościołem, jak też i te dotykające spraw rodzinnych i zawodowych. W imieniu naszego grona kapłańskiego dziękujemy za to świadectwo jedności z Chrystusem i Jego Kościołem, dziękujemy za wszelkie gesty życzliwości.
  4. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na prace, wiążące się z sfinansowaniem prac przy renowacji organów. Instrument zostanie wpisany do rejestru zabytków w Polsce. Jednocześnie został zgłoszony do wykreślenia w Austrii. Przy tych czynnościach okazało się, że jego wartość w Austrii została określona na 200 tys. euro. Tak więc z kosztami poniesionymi przy renowacji, organy, które posiada aktualnie już nasza parafia warte są blisko milion złotych. Dlatego składamy tym bardziej serdeczne podziękowania tym wszystkim, którzy podczas kolędy wsparli pozyskanie przez naszą wspólnotę, tak cennego i wartościowego instrumentu.
  5. Rodzinom, które zamieszkały w ubiegłym roku na terenie naszej parafii życzymy wszelkiej pomyślności, oraz zapraszamy do włączenia się w duszpasterstwo parafialne. Całej Wspólnocie Parafialnej życzymy Bożego pokoju, błogosławieństwa i ufności Bogu we wszelkich codziennych doświadczeniach. Szczęść Boże.
  6. W obecnym tygodniu Środą Popielcową rozpoczniemy Wielki Post. Środa Popielcowa jest dniem szczególnego wyciszenia, powstrzymania się od obfitych i mięsnych posiłków, podjęciem zobowiązań do pracy duchowej i moralnej w swoim życiu w połączeniu z obecnością na Mszy Świętej. Przez ryt posypania popiołem Kościół wprowadza nas w Wielki Post jakby w trwające czterdzieści dni wielkie rekolekcje.
  7. Msze Święte w Środę Popielcową o godz. 7.00, 9.00, 16.30 i 18.00.
  8. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w Wielkim Poście dla dzieci w każdy piątek o godz. 16.30, dla dorosłych o godz. 17.20, dla młodzieży o godz. 19.00.
  9. Gorzkie Żale w każdą niedzielę przed Mszą Świętą wieczorną o godz. 17.40.