Ogłoszenia parafialne 25-03-2018

Niedziela Palmowa
/25.03.2018 r./

 1. Dziś poświecenie palm na wszystkich Mszach Świętych. Tradycja ta przypomina uroczysty wjazd Chrystusa do Jerozolimy.
 2. Obecna niedziela otwiera  Wielki Tydzień. Na treść wydarzeń Wielkiego Tygodnia składają się : triumfalny wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy,  Ostatnia Wieczerza Męki Pańskiej, oraz  Zmartwychwstanie Chrystusa.
 3. Układ Nabożeństw Wielkiego Tygodnia:
  • Wielki Czwartek – Nie ma Mszy Świętej o godz. 7.00 rano. Msza Święta dziękczynna koncelebrowana przez nasze grono kapłańskie o godz. 18.00. Po Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 22.00.
  • Wielki Piątek – dzień cierpienia Chrystusa, przed ołtarzem bocznym możliwość Adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 8.00 rano do godz. 17.00. Proponowany porządek czuwania dla poszczególnych dzielnic i ulic  znajduje się w gablocie. Młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. Dzieci będą miały swoją Drogę Krzyżową o godz. 15.30. Nabożeństwo Adoracji Krzyża o godz. 18.00. Gorzkie Żale o godz. 21.00, po nabożeństwie Adoracja Grobu Pańskiego do godz. 24.00.  Jednocześnie od godz. 21.00 będzie możliwa spowiedź w ramach tzw. Nocy konfesjonałów.
  • Wielka Sobota – od godz. 9.00 do 17.00 poświecenie pokarmów oraz czas na Adorację Grobu Pańskiego. Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 19.00. Adoracja Chrystusa w Grobie Pańskim całą noc.  W Niedzielę Zmartwychwstania Rezurekcja o godz. 6.00.
 4. Od Wielkiego Czwartku do Niedzieli rano mamy możliwość na dłuższe adoracje indywidualne i wspólnotowe przed Chrystusem ukrytym w Grobie pod postacią Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy do podjęcia tej osobistej formy modlitwy.
 5. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego prosimy składać do puszki przy drzwiach kościoła lub w zakrystii. Tym, którzy już taki dar złożyli szczególnie z Kół Żywego Różańca składamy serdeczne Bóg zapłać.
 1. Ruch Rodzin Nazaretańskich organizuje pielgrzymkę na Jasną Górę 7 kwietnia / sobota / . Pielgrzymka rozpocznie się w katedrze częstochowskiej a zakończy Mszą Świętą na Jasnej Górze pod przewodnictwem b Andrzeja Siemieniewskiego, który będzie przewodniczył Mszy św. w Bazylice Jasnogórskiej. Gdyby ktoś miał życzenie dołączyć do pielgrzymki prosimy o zgłoszenia w zakrystii.