Ogłoszenie duszpasterskie I Niedziela Adwentu 03-12-2017 r.

  1. Wraz z całym Kościołem rozpoczynamy dziś Adwent – czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Ten liturgiczny okres, poprzez znaki i słowa, wyraża tęsknotę za Bogiem, który jest blisko. Modlitwa, duchowe ćwiczenia mogą pomóc przygotować w naszych sercach miejsce Bogu, by dobrze i w atmosferze miłości przeżyć Święta Bożego Narodzenia.
  2. Roraty – Msze Święte ku czci Matki Bożej w okresie Adwentu będą dla dorosłych oraz dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 6.30, w soboty o godz. 7.00. Po Mszy Świętej zapraszamy dzieci na śniadanie roratnie do domu parafialnego. Rodziców, którzy jako wolontariusze mogliby włączyć się w przygotowanie śniadań prosimy o zgłoszenie w zakrystii.

  1. Adwent, to także czas dzieł miłosierdzia, dzielenia się z bliźnimi swoim dobrem. Od dziś będzie można nabyć wigilijne świece z napisem Caritas, które zapalimy na naszych stołach dzieląc się opłatkiem. Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom jest darem na rzecz dzieci korzystających z pomocy wychowawczej i materialnej w naszej diecezji.
  1. W ubiegłą środę zakończyliśmy całodzienną Adorację Najświętszego Sakramentu. Pozostaje wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 17.20. Do całodziennych środowych adoracji powrócimy wiosną w przyszłym roku.
  1. W piątek 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.
  1. Po Mszy Świętej odbędzie się zbiórka do puszek na śniadania roratnie. Ponadto jeżeli ktoś ma możliwość ufundowania produktów żywnościowych prosimy o zgłoszenie po nabożeństwach.
  1. Za tydzień od 10 grudnia rozpoczną się Rekolekcje Adwentowe. Rozważania rekolekcyjne poprowadzi ks. dr Waldemar Pawlik wiceprowincjał ze Zgromadzenia Księży Pallotynów. Szczegółowy plan rekolekcji podamy w przyszłą niedzielę.